Laserprints overbrengen op uw creatieve werk
Met Medium Amsterdam Mini Auxiliaries 041 brengt u een lasergeprinte afbeelding over op het oppervlak waarop u werkt. Zo kunt u bijvoorbeeld een beeld of tekst verwerken in een creatief project, zonder de afbeelding zelf te hoeven natekenen. Het medium is bedoeld voor kunstenaars en makers die hun werk willen combineren met een bestaande laserprint.
Breng een laag transfergel aan op de bedrukte zijde van de afbeelding of op het werkoppervlak. Leg het papier met de bedrukte zijde tegen het oppervlak, druk het stevig aan en wrijf eventuele luchtbellen voorzichtig weg. Houd rekening met de richting: de afbeelding wordt gespiegeld overgebracht. Wilt u tekst gebruiken, spiegel de print dan vooraf.
Zo werkt het overbrengen van de afbeelding
Laat het papier na het aanbrengen minstens 24 uur drogen. Maak het daarna vochtig met een doek of spons en wrijf het papier met uw vingers of een droge doek weg. De afbeelding blijft zichtbaar op het oppervlak en kan vervolgens direct worden overgeschilderd. De gel is wit; na het verwijderen van het papier kan er een witte waas ontstaan. Voor een optimaal resultaat kunt u die afwerken met glanzende vernis of acrylmedium.
Deze uitvoering bevat 120 ml en is een medium uit de Mini Auxiliaries-reeks. Let vooral op het type print: de transfergel is uitsluitend geschikt voor lasergeprinte afbeeldingen. Gebruik dus geen inkjetprint voor deze toepassing. Ook is het verstandig vooraf te controleren of uw beeld gespiegeld moet worden, met name bij tekst of andere afbeeldingen met een vaste leesrichting.
Handig om vooraf te controleren:
- Gebruik een laserprint; inkjetafbeeldingen zijn niet geschikt.
- Spiegel tekst en beelden met een vaste richting voordat u ze afdrukt.
- Reken op minstens 24 uur droogtijd vóór u het papier vochtig maakt.
- Werk een eventuele witte waas af met glanzende vernis of acrylmedium.
Veel gestelde vragen
Voor welke creatieve projecten is deze transfergel geschikt?
U gebruikt de gel om lasergeprinte afbeeldingen in uw werk te verwerken, bijvoorbeeld wanneer u een bestaand beeld of tekst op een oppervlak wilt overbrengen. De afbeelding kan na het transferproces direct worden overgeschilderd.
Wat betekent de witte kleur van het medium voor het eindresultaat?
De gel is wit en er kan na het verwijderen van het papier een witte waas zichtbaar blijven. Voor een optimaal resultaat kunt u die afwerken met glanzende vernis of acrylmedium.
Wanneer kiest u deze transfergel in plaats van een andere manier om een afbeelding toe te voegen?
Kies deze gel wanneer u een lasergeprinte afbeelding rechtstreeks op uw werkoppervlak wilt overbrengen. De methode is niet geschikt voor inkjetprints; houd ook rekening met het spiegelen van de afbeelding, vooral bij tekst.