Bereid canvas en absorberende ondergronden voor met vier mediums
Een goede basis helpt u uw werk zorgvuldig voor te bereiden. Met de Amsterdam Mini Prep & Prime-set kiest u uit drie soorten gesso en een acrylbindmiddel. De gesso’s zijn bedoeld als primer voor absorberende oppervlakken, zoals canvas. Zo kunt u per werk kiezen voor een witte, zwarte of transparante basis, in plaats van steeds hetzelfde type primer te gebruiken.
De set is geschikt voor kunstenaars en makers die verschillende voorbereidingen willen uitproberen of meerdere toepassingen in huis willen hebben. Elk van de vier mediums zit in een verpakking van 120 ml. De compacte uitvoering maakt het mogelijk om met de verschillende varianten te werken zonder meteen één soort primer als enige keuze te nemen.
Gesso voor de basis, acrylbindmiddel voor meer toepassingen
Witte, zwarte en transparante gesso dienen als primer voor een basis op absorberende oppervlakken. Welke variant u kiest, hangt af van de basis die u voor uw kunstwerk wilt gebruiken. Het acrylbindmiddel heeft daarnaast meerdere toepassingen: u kunt het gebruiken als primer, voor het maken van acrylverf en om collage te lijmen.
Daarmee is deze set vooral praktisch wanneer u niet alleen een ondergrond wilt primen, maar ook met acrylverf of collage werkt. Voor de beste resultaten kunt u de mediums combineren met verf uit de Amsterdam Standard Series of Amsterdam Expert Series.
Waar let u op bij uw keuze?
Bedenk vooraf welke voorbereidingen u meestal uitvoert. Werkt u alleen met één soort basis, dan kan een losse primer voldoende zijn. Wilt u juist afwisselen tussen witte, zwarte en transparante gesso of zoekt u ook een bindmiddel voor verf en collage, dan biedt deze set meerdere opties. Probeer de mediums uit op een passend absorberend oppervlak en kies per werk de variant die aansluit bij uw werkwijze.
- Drie gesso-varianten: wit, zwart en transparant.
- Acrylbindmiddel voor gebruik als primer, bij het maken van acrylverf en voor collage.
- Vier mediums van elk 120 ml, voor uiteenlopende voorbereidingen.
Veel gestelde vragen
Voor welke kunstenaars en projecten is deze Mini Prep & Prime-set geschikt?
De set past bij makers die canvas of andere absorberende oppervlakken willen primen en verschillende gesso-varianten willen gebruiken. Ook wanneer u acrylverf maakt of collage lijmt, is het acrylbindmiddel een bruikbare aanvulling.
Hoe kiest u tussen de witte, zwarte en transparante gesso?
Alle drie zijn primers voor een basis op absorberende oppervlakken. Kies de witte, zwarte of transparante variant op basis van het type basis dat u voor uw kunstwerk wilt gebruiken.
Wanneer is deze set handiger dan één losse primer?
De set geeft u drie gesso-opties en daarnaast acrylbindmiddel, dat ook geschikt is voor het maken van acrylverf en het lijmen van collage. Dat is praktisch als uw projecten om verschillende voorbereidingen vragen.