Droogsmering met PTFE voor onderdelen die schoon moeten blijven
WD-40 Specialist Droogsmeerspray met PTFE is bedoeld voor bewegende onderdelen die minder wrijving nodig hebben, zonder dat er een kleverige of natte smeerlaag achterblijft. De spray droogt snel en laat een droge laag achter die geen vuil, stof of olie aantrekt. Dat is praktisch op plekken waar opgehoopt vuil de werking kan hinderen, zoals bij sloten, grendels en geleidingen.
De PTFE-formule vermindert wrijving en kan zo helpen de levensduur van gereedschap en onderdelen te verlengen. Ook is de spray geschikt voor het ontvormen van producten uit een mal. Met 250 ml heeft u een verpakking voor gericht onderhoud aan verschillende onderdelen en gereedschappen.
Toepassingen en aandachtspunten
Deze droogsmering komt van pas bij onderhoud aan onder meer deur- en raamgeleidingen en bewegende delen van elektrisch gereedschap. Ook tandwielen en kettingen behoren tot de genoemde toepassingen. De spray is bestand tegen temperaturen van -45 °C tot +260 °C. Kies dit product vooral wanneer u een snel drogende smering zoekt die geen vuil, stof of olie aantrekt.
Houd bij gebruik rekening met de brandbaarheid: de aerosol is zeer licht ontvlambaar en de vloeistof en damp zijn licht ontvlambaar. De houder staat onder druk en kan bij verhitting openbarsten. Houd de spray daarom uit de buurt van hitte en ontstekingsbronnen en volg de aanwijzingen op het etiket.
Deze spray is onder andere geschikt voor:
- sloten en grendels;
- deur- en raamgeleidingen;
- bladen en boorijzers van elektrisch gereedschap;
- tandwielen en kettingen;
- het ontvormen van producten uit een mal.
Veel gestelde vragen
Voor welke onderdelen is deze PTFE-droogsmeerspray geschikt?
U kunt de spray gebruiken op onder meer sloten, grendels, deur- en raamgeleidingen, tandwielen en kettingen. Ook is hij geschikt voor bladen en boorijzers van elektrisch gereedschap en voor het ontvormen van producten uit een mal.
Wat is het voordeel van de droge PTFE-laag bij gebruik in stoffige omstandigheden?
De spray droogt snel en laat een laag achter die geen vuil, stof of olie aantrekt. Dat maakt deze uitvoering geschikt wanneer u wrijving wilt verminderen zonder een laag die gemakkelijk vuil vasthoudt.
Wanneer kiest u deze spray in plaats van een smeermiddel dat een natte laag achterlaat?
Kies deze droogsmeerspray wanneer een droge, snel drogende laag gewenst is, bijvoorbeeld op geleidingen of gereedschapsonderdelen waar vuil zich niet moet ophopen. Voor toepassingen waarbij juist een natte smeerlaag nodig is, is dit product mogelijk niet de passende keuze.